اگر قرار باشد تا مدت 15 دقيقه حتما مطالب وب سايتي را مطالعه نماييم، 66 درصد مردم تمايل خواهند داشت تا سايتي را ملاحظه نمايند که به زيبايي طراحي شده است، و در عين حال تمايلي به ملاحظه سايت هاي ساده و معمولي نخواهند داشت. طراحي سايت شما را حتما بايد قسمت مهمي از حضور بازاريابي آنلاين خود بشناسيد. براي ساخت سايتي هر چه بهتر جهت ارتقاي سطح کسب و کار خود، لازم است تا شما حتما اهميت طراحي سايت را بشناسيد.


ميزان و چگونگي اهميت طراحي سايت


در اين مقاله، ما ميزان و چگونگي اهميت طراحي سايت را مورد بحث قرار داده و از انواع عناصري که حتما براي طراحي سايت شما لازم و ضروري مي باشند، آگاه خواهيم ساخت. در صورتي که شما نيازمند طراحي شدن سايتي مطلوب آرمان هاي خود مي باشيد، بهتر است با کارشناسان ما بصورتي مستقيم تماس حاصل کرده و اطلاعات صحيح و به روز را در اين رابطه از اين کارشناسان خبره ما جويا گرديد.


براي کسب اطلاعات بيشتر در رابطه با طراحي سايت ميتوانيد به شرکت طراحي سايت هوم وب مراجعه کنيد تا در اين زمينه مشاوره رايگان داشته باشيد.


اهميت طراحي سايت


در صورتي که در صدد طراحي مجدد وب سايت خود مي باشيد، قطعا از دانستن ميزان اهميت طراحي شدن سايت و نوع اين طراحي شگفت زده خواهيد شد. اين طراحي و سطح آن چه ميزان بر روي شناخت و نظر مشتريان و بازديد کننده گان تاثير خواهد گذارد؟ در اين جا قصد داريم تا تحت 5 عنوان به صورت دلايل اين مطلب، به مبحث اهميت طراحي وب سايت نظري بي افکنيم. دليل اول:


در اولين نگاه دل بازديد کننده را بربايد


مردم هميشه از روي سطح طراحي سايت شما است که تلاش خواهند داشت تا ميزان کارايي شما را حدس بزنند. اين تلاش در جهت حدس زده ميزان توانايي زياد هم طولاني نخواهد بود، تنها چند ثانيه به طول مي انجامد،


چگونه؟ بسيار آسان، تنها کافي است وارد سايت شما گرديده، و با ملاحظه گرافيک و فضاي سايت شما، اين حدس و گمان صورت خواهد پذيرفت. بياد داشته باشيد، که شما قادريد تا از طريق طراحي سايت و سطح مطلوب بودن اين طراحي بر روي ذهنيت مشتري خود تاثير بگذاريد. در صورتي که ظاهر سايت شما داراي جذابيت نبوده و کهنه و دمده به نظر برسد، مخاطب شما به محض ورود به سايت ذهنيتي منفي را در خود ايجاد نموده و چندان تمايلي به استفاده از سايت شما را احساس نخواهد نمود. در صورتي که حس کند که وب سايت طراحي شده شما داراي سطح جذابيت کافي اي نمي باشد، براي ورود به سايت شما هميشه حس منفي اي را در خود احساس خواهد کرد. شما نيز از اين سطح طراحي نا اميد خواهيد شد، زيرا مشتريان تک به تک به سايت هاي رقيب شما که داراي سطح طراحي اي مطلوب تر مي باشند مراجعه خواهند نمود.


اهميت طراحي سايت در اين است


که بر روي برداشت مخاطب شما نسبت به محصولات شما و يا خدمات ارائه شده از سوي شما تاثير خواهد گذارد. اين تاثير طراحي سايت شما مي تواند باعث شود تا آن ها (منظور مخاطبان يا مشتريان يا مراجعه کننده گان) تمايل به بازگشت به سايت شما و يا ماندگاري در سايت شما را در خود احساس نمايند يا خير. آيا آنها تمايل خواهند داشت تا در سايت شما مانده (خريد خود را انجام داده، مطالب را مطالعه کرده، در سايت شما سفارش گذاري نموده و غيره و غيره ) يا اين که از سايت شما خسته شده و فورا به سايت رقيب شما مراجعه خواهند نمود. يک طراح سايت متبهر مي تواند به شما در حفظ مشتري و گام به جلو گذاردن کسب و کار شما کمک شاياني نمايد. دليل دوم:


اين امر به استراتژي سئو شما نيز کمک خواهد نمود


بسياري از شيوه هاي طراحي سايت مي توانند بر روي شيوه انتشار مطالب در داخل سايت خود (محتوي يا همان توليد محتوي) تاثير گذار باشند. اين مطلب همچنين مي تواند بر روي نوع رشد و ايندکس شدن وب سايت شما از نظر موتور جستجو گر تاثير گذار باشد. اين چيزي است که شما نخواهيد توانست آن را مختل سازيد، در صورتي که اصول سئوي داخلي شما اصولي به روز نباشند، از همان ابتدا با مسئله ديده شدن در سطح وب سايت با مشکل مواجه خواهيد شد.


جداي از چگونگي انتشار محتوي در داخل سايت شما، عناصر طراحي سايت خاصي اي وجود دارند که قادرند تا بر روي سئوي شما تاثير گذار باشند. در صورتي که شما با چگونگي کارکرد هاي طراحي سايت آشنايت نداشته باشيد، درک اهميت آن ها با مشکلات عديده اي روبرو خواهد شد. در کل براي بيان ساده تر اين مطلب از اين جمله مي توانيم استفاده نماييم که شما براي موفقيت حتما لازم است از اصولي در طراحي سايت خود استفاده نماييد که بصورت SEO friendly باشند. هر چقدر بيشتر از درست بودن استراتژي هاي طراحي وب سايت خود اطمينان بيشتري داشته باشيد، مي توانيد در مرحله سئو شدن بيشتر و بهتر موفق گرديد، و در صورتي که با شرکتي حرفه اي در اين خصوص همکاري داشته باشيد، موفقيت شما در اين زمينه نيز تضمين خواهد شد. دليل سوم:


مي تواند موجب تاثير گذاري بر روي ذهنيت بازديد کننده گردد


مردم اغلب با ملاحظه سايت شما، براي خودشان تصور مي نمايند که شما چقدر مي توانيد در اين زمينه براي آن ها تاثير گذار باشيد. طراحي سايت به بازديد کننده اين نکته را نشان مي دهد که شما نسبت به مخاطبان خود چگونه مي انديشيد. در صورتي که در زمينه طراحي سايت، تلاشي انجام نداده باشيد، (تلاشي در خور) به مشتري يا همان بازديد کننده اين نکته را القا خواهيد نمود که شما از پس حل مشکل آن ها بر نخواهيد آمد.


وب سايت در واقع نماينده خدمات مشتريان است


وب سايت شما در واقع مانند نمايندگي خدمات مشتريان شما خواهد بود. در صورتي که وب سايت شما، وب سايتي درخشان و داراي زرق و برق، مدرن و جذاب باشد، مراجعه کننده يا بازديد کننده احساس خوش آيندي از ورود به آن پيدا نموده و دوست دارد تا در آن باقي بماند. اين به مشتري اين نکته را القا مي نمايد که شما نسبت به ورود افراد جديد مشتاق بوده و دوست داريد افراد بيشتري به مدت زماني طولاني تر از سايت شما بازديد نمايند. از سوي ديگر، يک سايت از رده خارج، و غير جذاب، باعث ايجاد حسي دلسرد کننده در مشتريان گرديده و آن ها را در زماني که در سايت شما قرار دارند، با احساس تنهايي همراه خواهد ساخت.


مردم هيچ گاه دوست ندارند وارد مغازه اي گردند که به آن ها هيچ احترامي نمي گذارد، و تاثير مناسبي را بر روي آن ها وارد نخواهد ساخت. به تاثيري که وب سايت شما بر روي بازديد کننده گان خود خواهد گذارد کمي بي انديشيد، در صورتي که فردي وارد محل کاري يا همان دفتر کار فيزيکي شما گردد، آيا دوست ندارد با چهره اي خندان و با لبخند روبرو شده که به آن ها خوش آمد گويي مي نمايد؟ آيا اين عمل احساسي براي مراجعه مجدد در آن ها را ايجاد نخواهد کرد؟ داشتن وب سايتي با طراحي اي به روز و بسيار دل پذير، دقيقا مشابه با همان نوع مراجعه حضوري خواهد بود. دليل چهارم:


طراحي سايت به مشتري شما حس اعتماد مي بخشد


مردم هيچ گاه به وب سايت هايي که داراي طراحي اي ضعيف مي باشند اعتماد نخواهند کرد. درصورتي که طراحي وب سايت شما ضعيف باشد، و يا اطلاعات وب سايت شما از رده خارج شده باشد، آن ها به وب سايت شما اعتماد نخواهند کرد. از نظر مشتريان و بازديد کنندگان وب سايت شما، وب سايتي دمده و از رده خارج بوده و هيچ تمايلي را در آن ها نسبت به ورود به سايت شما ايجاد نخواهد کرد. با خود مشتري اي را در نظر بگيريد که مي خواهد در يک شرکت توليدي نظمي بسيار سطح بالا را ايجاد نمايد.


اين شرکت نيازمند خرج کردن مبلغ پول بسيار هنگفتي بوده اين بدان معني است که طراحي وب سايت شرکت توليدي شما، نمي تواند باعث ايجاد حس اعتماد در مشتري شما گردد، در نتيجه مشتري با مشاهده سايت شما، از ارائه سفارش به شما پشيمان گرديده و به سايت هاي رقباي شما مراجعه خواهد نمود. از سوي ديگر، سيگنالي که از سوي يک سايت داراي طراحي خوب ارسال مي گردد، مي تواند باعث ايجاد حس اعتماد در مشتري يا مخاطبين خود نيز شود.


مشتريان به سايت مورد نظر اعتماد کرده و به راحتي مجددا به آن سايت بازگشته و مطالب آن را دنبال خواهند نمود. ايجاد اعتماد به يک سايت در يک حوزه کاري خاص، نفش بسيار زيادي در بازاريابي و بقاي شرکت مورد نظر خواهد داشت. زماني که بازديد کننده گان مدت زمان بيشتري در يک سايت باقي مانده باشند، شما فرصت هاي بيشتري را بدست آورده و در نتيجه آن شرکت شما پيشرفتي بيش از پيش را بدست خواهد آورد. دليل پنجم:


اين کاري است که رقباي شما همين حالا در حال انجام آن مي باشند


در صورتي که براي اهميت طراحي وب سايت خود در جستجوي يافتن دليلي مي باشيد، در اين جا شما دليلي بسيار موجه را پيدا خواهيد نمود. رقباي شما همين الان که در حال صحبت در مورد آن هستيد، در حال بهره برداري از آن مي باشند. اگر بخواهيد همچنان در صحنه رقابت باقي بمانيد، حتما لازم است تا از اصول طراحي سايت مناسب براي طراحي سايت خود بهره بگيريد.


شما حتما اهميت در صحنه رقابت باقي ماندن سايت خود را تا کنون درک کرده ايد. بياد داشته باشيد که در صورتي که داراي وب سايتي با طراحي اي از مد افتاده، قديمي و با اطلاعاتي از رده خارج باشد، رقباي شما بيشترين بهره را از اين وضعيت برداشته و از شما در رده بندي هاي گوگل جلو خواهند زد. در واقع به رقباي خود، اين مزيت را داده ايد تا تنها با استفاده از يک طراحي ساده از شما جلو بي افتند. اين به معني از دست دادن رقابت در صحنه جلب مشتري خواهد بود. آن ها جذابيت بيشتري از خود نشان داده و در نتيجه باعث جذب مشتري بيشتري به خويش نيز خواهند شد.


طراحي سايت فرصتي براي رشد کسب و کار


طراحي سايت به شما اين امکان را مي دهد تا فرصتي را براي رشد کسب و کار خود پيدا نموده و بتوانيد در رقابت با رقباي خود، گوي سبقت را در جذب مشتري بدست آوريد. شما معمولا در مقايسه با رقباي خود داراي محصولات و ارائه دهنده خدماتي تقريبا يکسان مي باشيد، چيزي که مي تواند در اين ميان باعث رشد و پيشي گرفتن يک شرکت گردد، بحث طراحي مناسب و سئوي مناسب سايت خواهد بود (البته در کنار تعيين قيمت مناسب). يک سايت يا وب سايت داراي طراحي مناسب به معني نمايش دادن ويژگي هاي شرکت شما و مبالغه کردن در سطح خدمات شما خواهد بود. شما از اين طريق به مشتريان خود اعتماد ارائه نموده و در نتيجه اين جلب اعتماد مشتري، قادر خواهيد بود تا از رقباي خود پيشي بگيريد. دليل ششم:


طراحي سايت يکپارچه سازي مي نمايد


هنگامي که درصدد ايجاد برتري در کسب و کاري مي باشيد، تمايل زيادي را در خود احساس خواهيد کرد که برند خود را نيز بوجود آوريد. شما تمايل خواهيد داشت تا مخاطبان خود را با برند خود بصورتي هر چه بيشتر آشنا گردانيد، به اين ترتيب آن ها هنگامي که به برند شما اعتماد پيدا نمودند، همواره در مواردي که برند شما را مشاهده کنند، قطعا يکي از گزينه هاي اصلي انتخاب نيز آن را لحاظ خواهند کرد.


طراحي يک وب سايت آنلاين اهميت بسيار زيادي خواهد داشت، چرا که باعث مي شود تا به کمک طراحي، در سايت خود نيز شاهد يکپارچه سازي باشيد. بياد داشته باشيد که به منظور يکپارچه سازي، لازم است تا شما در طراحي سايت، از يک فونت، استايل و هم چنين لي اوت براي تمامي صفحات و بخش ها استفاده نماييد. درصورتي که طراحي هر صفحه اي متفاوت از صفحه ديگر باشد، اين امر سبب غير حرفه اي به نظر رسيدن طراحي خواهد شد. بياد داشته باشيد که در صورتي که مخاطب قادر به شناسايي نوع فونت و رنگ مخصوص برند شما نباشد، قطعا نمي تواند با صفحات شما انس بگيرد.


در صورتي که سايت شما داراي يکپارچگي نباشد، مردم از سايت شما خارج شده و وارد سايت هايي مي گردند که احساس مي کنند آن ها از شما حرفه اي تر مي باشند. با يکپارچه سازي است که شما مي توانيد در عرصه بيشتر باقي مانده و براي مشتريان خود در کسب و کار مورد نظر آشنا به نظر برسيد. شما در صورت داشتن يکپارچگي بيشتر مي تواند سهم بيشتري از بازار را نصيب خود نموده و حتي در صورت طراحي مجدد شدن بر اساس يک عنصر کليدي مي توانيد ميزان اين سهم را نيز افزايش دهيد.


منبع : شرکت طراحي سايت در تهران


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Jeffrey سايت تخصصي پي سي ست سيسيکم تجارت نحوه محاسبه ظرفيت ديزل ژنراتور نمايندگي ال جي (LG) | نمايندگي رسمي تعمير محصولات ال جي در تهران Jessica Alisha Bernard انتي ويروس ايراني Jene